Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1411 postów 2291 komentarzy

między Sejmem, Senatem, a Belwederem

Budzyk - - "Z wielką wprawą znajdujemy dla SIEBIE wymówki i z niezwykłym talentem zrzucamy winę na INNYCH." Laurence J. Peter

GDZIE POCHOWANO?... Annę Walentynowicz!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trwa - kończy się wydobywanie szczątków ludzkich z grobu Anny Walentynowicz. Z terenu cmentarza wyjechał samochód prokuratury wojskowej. -"Niesforne Dziecię Gutenberga".

 Dziś nad ranem (około godziny 5.30) rozpoczęła się

ekshumacja szczątków ludzkich z grobu Anny

Walentynoiwicz. 

W doniesieniach medialnych prace na cmentarzu „Srebrzysko”w Gdańsku

mały rozpocząć się nocą po godzinie trzeciej.

Z Anną Walentynowicz byłem 13 grudnia 1981 roku

pod Częstochową. Ten mało znany dziś epizod historyczny

był związany z poświęceniem sztandaru SOLIDARNOŚCI. 

Sztandar ufundowała załoga

zakładów cementowo-wapienniczych ”Rudniki”…

Teresa Walewska-Przyjałkowska

Dzień później odbędzie się, w Warszawie na Powązkach,

ekshumacja z grobu Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej.

W tej chwili ekshumacji gdańskiej towarzyszy

modlitewna pikieta dawnych opozycjonistów

i przyjaciół Anny Walentynowicz.

Wśród modlących się pod cmentarzem są:

Joanna Duda-Gwiazda i Andrzej Gwiazda

oraz Krzysztof Wyszkowski.

Na zdjęciach w telewizji rozpoznałem posłanki PiS

Dorotę Arciszewską-Mielewczyk i Annę Fotygę.

Mignął mi autor książki Sławomir Cenckiewicz.

Anna Solidarność. Życie i działalność Anny Walentynowicz na tle

Na wtorek 18 września zapowiedziana została

konferencja prasowa Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

W tym czasie liczba ekshumacji ofiar tragedii smoleńskiej

sięgnie pięciu. TVN24 przytacza, w kolejnych serwisach,

słowa Anny Fotygi:

„[...] zachowanie władzy było skandaliczne.”. Przyjaciele

Anny Walentynowicz chcieli być wpuszczeni na teren cmentarza.

Policja i Żandarmeria Wojskowa wpuszczała wyłącznie osoby

„z listy” :(

-”Niesforne Dziecię Gutenberga”.

KOMENTARZE

 • Jak do tego doszlo?
  A no POlski narod sie skurwil (w wiekszosci).
 • @Nathanel 14:28:31
  To normalne praktyki mafii
 • Budzyku
  Dzięki za już (za info.) i czekamy na cd. Prosimy o cd.
 • znowu badania będą robić "fachowcy"
  którzy zatrą wszyskie dowody ?
 • @lju 16:08:57
  Cale szczescie, ze Ty rozumiesz bo juz myslalem, ze nawet sami siebie nie rozumieja.
 • Idę o zakład
  że okaże się że zwłoki Anny Walentynowicz leżały cały czas w Gdańsku , po to jest całe zamiszanie ze sprzętem ,zeby dziś nie robić sekcji , trzeba czekać na ekshumację drugiej ofiary i spece zrobią hokus pokus , oznajmia ,że wszystko było w należytym porządku ,a oszołomy niech wreszcie dadzą spokój zmarłym . Takie mam obawy, brak prokuratora przy ekshumacji (małe znaczenie) , niedopuszczenia niezależnego eksperta , , odmowa badań rentgenowskich, w końcu cyrk z tomografem ,gra w zaparte plus gra na czas.
 • Szanowny Autorze
  Na jaką okoliczność badane będą zwłoki ? To jest moim zdaniem najbardziej zasadne pytanie w chwili obecnej. Odpowiedź ma tutaj istotne znaczenie, bowiem jeśli prokuratura zarządziła sekcję w celu ustalenia tożsamości zwłok, to priorytetem jest ta właśnie okoliczność, nie zaś badanie przyczyn śmierci, lub badanie mające na celu ustalenie czy ciało poddane zostało działaniu czynników mogących stanowić dowód na użycie materiałów pirotechnicznych. Zapewne ta druga okoliczność nie jest przedmiotem badań i być może dlatego wniosek pełnomocnika powinien precyzować taka okoliczność. Inaczej rzeczywiście nie można w żaden sposób podważyć stanowiska prokuratury, jak również później sposobu przeprowadzenia badania sekcyjnego, które nie będzie uwzględniało np możliwości użycia RTG, a jeśli już przeprowadzone zostaną badania radiologiczne, to tylko aby potwierdzić, lub zaprzeczyć istnieniu swoistych cech anatomicznych, potwierdzających (wraz z badaniem genetycznym) tożsamość zwłok. Niestety działania prokuratury wojskowej w tym względzie są niejasne i dodajmy - niejawne. Całą zaś wiedza w tym temacie dociera do opinii publicznej poprzez osobę rzecznika prokuratury. Nie wiem, czy w świetle tych faktów nie pomogłoby złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, opierając się choćby na ustaleniach zespołu parlamentarnego. Niepodjęcie czynności w postaci badania na okoliczność działania materiałów wybuchowych może zostać zaskarżone, bo najpierw prokuratura musiałaby udowodnić, że tezy zawarte w raporcie Komisji wyniki badań naukowych są nieprawdziwe - a tego na chwile obecną polska prokuratura nie jest w stanie obalić. Myślę, że droga prawna nie została do końca wykorzystana, a przyjęty sposób działania pełnomocników powinien ulec pewnej modyfikacji prawnej. Pozostaje również podważenie kwalifikacji osób prowadzących badania, użytego sprzętu i wielu innych proceduralnych kwestii. Można przecież to zrobić i dziwię się, że pełnomocnicy rodzin nie używają wszystkich możliwych ścieżek prawnych. Ponadto uważam, że jeśli nadal nie udaje się niczego pełnomocnikom osiągnąć w tej kwestii, to rodziny powinny również wziąć pod uwagę zmianę takiego pełnomocnika, lub co najmniej dodatkowe porady prawne u innego niezależnego adwokata, lub radcy prawnego, który ma doświadczenie w takich sprawach.
 • @Amapola 18:24:34cyrk się z POdchodami już zaczął.
  TYLKO U NAS! Nie będzie dzisiaj sekcji zwłok, które nad ranem ekshumowano na gdańskim cmentarzu z grobu śp. Anny Walentynowicz. To skutek skandalicznej organizacji pracy biegłych i wojskowej prokuratury. Okazało się, że zepsuł się… tomograf komputerowy, którym miały być przebadane szczątki przewiezione z gdańskiego cmentarza do Instytutu Medycyny Sądowej w Bydgoszczy. Długo trwały próby uruchomienia tomografu, ale skończyły się fiaskiem. Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl ciało ekshumowane na cmentarzu „Srebrzysko” w Gdańsku teraz zostanie przewiezione do Krakowa!!! Tam, w zakładzie medycyny sądowej krakowskiej Akademii Medycznej zostanie przebadane tomografem komputerowym, a następnie trafi do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, gdzie ok . 15 powołany przez prokuraturę zespół biegłych przeprowadzi sekcję zwłok. Gdy publikowaliśmy tę informację trwało właśnie plombowanie trumny z ciałem. Bałagan towarzyszący dzisiejszej ekshumacji jest porażający. Przypominamy, że miała się ona rozpocząć o 3.00, ale było kilkugodzinne opóźnienie, bo prokuratura nie potrafiła porozumieć się z Sanepidem i pracownicy tej ostatniej instytucji nie pojawiły się na cmentarzu o wyznaczonej porze.Przecież w Gdańsku- Oliwie (obok Wałęsy) jest Szpital Marynarki Wojennej z dobrym tomografem i "wojskowymi lekarzami" To jest 10 min jazdy samochodem od Srebrzyska. Swissmed ma tomograf, w Rumi jest tomograf (tyle naliczyłem osobiście). Dlaczego aż do Krakowa? Dlaczego do Wrocławia? Prawie każdy szpital w Trójmieście ma tomograf!!! aha i jeszcze Dębinki. Nowoczesny GUMed! Przecież to jest skandal!!!
 • @Amapola 18:24:34
  Trzeba dopilnować żeby nie pozamieniali zwłok, bo wtedy będzie im się wszystko zgadzać, i okaże się, że "Państwo" znów zdało egzamin. W takim bałaganie, pewnie celowo zrobionym, takie rzeczy zdarzają się nagminnie.
 • @Mariusz R.Fryckowski 16:58:32
  Trudno się dziwić, że prokuratura nie zgodziła się na udział amerykańskiego profesora Badena w sekcji zwłok. Co miała mu pokazać? Postkomunistyczny burdel, szwindle, fałszerstwa, kpiny z procedur, łgarstwa władzy ws. Smoleńska? Tusk jest coraz bliższy końca swej kariery POlitycznej w pozycji Mussoliniego.
 • @Polaczok 11:16:54
  Czy ten tomograf się POpsuł, PO telefonie z kancelarii płamieła!?...Gdzie jest Pani Minister Kopacz /była minister/, która mówiła z trybuny sejmowej: "doskonale pamiętam jak ramię w ramię z rosyjskimi kolegami staliśmy przy stołach.Słowa były niepotrzebne"./cytuję z pamięci/.I co Pani minister? Kłamało się! A za to jest trybunał narodowy i latarnia-stara spróchniała kur...WROCŁAW jest drugim po GDAŃSKU miastem, Gdzie rządzi sitwa PO. WSZYSTKO W RODZINIE.
 • @Nathanel 14:28:31
  Przecież to już nie jest żadne "Państwo"! To jest UBecka korporacja!!!. Zastanawia mnie, czy ktoś kto ma minimum zdrowego rozsądku i dysponuje choćby minimalną ilością przysłowiowego oleju w głowie mógł liczyć na to, że sterowana bezpośrednio z Moskwy prokuratura, na czele której stoi czerwony peerelowski pułkownik przydupas Jaruzelskiego wyrazi zgodę na dopuszczenie światowej sławy niezależnego eksperta do wzięcia udziału w dokładnie zaplanowanej i przygotowanej inscenizacji pt "ekshumacja pod specjalnym nadzorem". Nie znam dokładnie przepisów neopeerelowskiego prawa, ale obawiam się, że wykonywanie fałszywych ekshumacji (przez de facto funkcjonariuszy promoskiewskiego reżimu) może utrudnić w przyszłości powtórne dokonanie takich czynności przez niezależnych ekspertów. Zadaniem prokuratury wojskowej i cywilnej jak też niezlustrowanych sądów jest niedopuszczenie do ujawnienia jakichkolwiek dowodów zbrodni. Nagrodą są awanse generalskie i wycieczki do Moskwy. Karą - samobójstwo lub kolizja z TIR-em na białoruskich numerach; może też syn zwariować i poćwiartować ojczulka. Wypadki chodzą po ludziach. Wspólnota zbrodni to bardzo silna wspólnota i oczekiwanie, że współwinny zbrodni i zdrady kraju sam będzie się chciał pogrążyć nosi znamiona obłędu. Bez gwarancji nietykalności zbrodniarze i zdrajcy władzy dobrowolnie nie oddadzą.
 • Pol@czok 17.09.2012 :)
  SMS -y już są :)
  Mówić PM - Prowokator Miter...
  Mówić KDS - Ksiądz Dziennikarz Sowa...
  -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • @telewidzacy 18:42:35
  Jak chesz pisać komentarze na NE, to najpierw skończ szkołę zbiorczą, bo to jest BEŁKOT!!! Nie obrażaj chamie zmarłych, bo kiedyś tobie na grobie coś napiszą brzydkiego!!!
 • @Kula Lis 62 19:40:52
  kto ICH przypilnuje? to znakomicie zorganizowana banda przestępców
 • @zibi 20:36:46
  albo załatwią potrzeby fizjologiczne....
 • @Kula Lis 62 19:49:30
  i to wszystko tylko u nas nigdzie indziej......
 • @lju 20:20:23
  O czym ty czlowieku mowisz ? Ze poddajesz sie kreacjom mediow, ubierasz sie jak kaza, sluchasz i powielasz te bzdury zamiast samodzielnie myslec, wyciagac wnioski przy pomocy wlasnego rozumu (chyba ze sie go juz pozbyles dla wygody) to nie twierdz jednak ze tak robia wszyscy.
  Narod sie w wiekszosci skurwil to swieta prawda. Ze starchu, wiekszosc pogodzila sie z zyciem kundli, przestala walczyc o niezalezna Polske, o wlasna godnosc i wolnosc osobista, zdajac sie wylacznie na walki miedzy soba o swiecidelka, bez zadnych zasad
  Co najgorsze dzieje sie to pod przykrywka pojec. katolicyzmu i solidarnosci, dzieki czemu ludzie na sile sa trzymani w kupie.
  Metody jakimi ludzie miedzy soba walcza ani z jedym ani drugim nic wspolnego nie maja.
  Nie maja biedaki swiadomosci ze bojac sie postawic okupantom aby nie stracic tego co maja, straca i tak innymi metodami.
 • @lju 20:20:23
  Kazdy sadzi po sobie. Ja sie kieruje wylacznie wlasna swiadomoscia!!!!!!!
 • @Michaello 21:53:48
  POlacy swiadomie nie chca prawdy i otwarcie o tym mowia!!! Jezeli nikt nie kwestionuje tego, ze: "Prawda Was wyzwoli" to ma pelna swiadomosc, ze "klamstwo zniewala". Ot co!!!
 • @jaDOCENT 22:02:23
  Bo prawda niewygodna jest i wymaga poswiecenia. Nie mozna by z usmiechem juz tak zapieprzac od bladego switu udajac ze wszystko jest ok i "Polacy nic sie nie stalo".

  "Lunatycy otaczaja mnie .... "
 • @Michaello 22:06:28
  Prawda wymaga bezkompromisowego odniesienia sie do Prawdy Bezwzglednej (Boga). A z tym maja problemy nawet ci, ktorzy sa "wierzacymi".
 • @Kula Lis 62 19:49:30
  Co to w ogóle będzie za "badanie jeśli:

  "Rp.pl udało się również dotrzeć do pisma, w którym śledczy odrzucają m.in. wnioski o zbadanie zwłok za pomocą urządzeń: "diagnostyki obrazowej, CT (tomografia komputerowa - red.), radiografii konwencjonalnej (RTG - red.) oraz radiografii digitalnej i USG" oraz udostępnienia danych tych urządzeń i kwalifikacji w dziedzinie radiologii techników i lekarzy, którzy będą je obsługiwać. Rodzina nie otrzyma też "technicznych parametrów każdego dokonanego zdjęcia/obrazu oraz szczegółowego opisu ze szczególnym uwzględnieniem lokalizacji wszelkiego rodzaju ciał obcych jak i uszkodzeń narządów i ich genezy"."

  http://www.rp.pl/artykul/459542,933632-Prokuratura-odrzuca-wnioski-Hambury-w-sprawie-ekshumacji-Walentynowicz.html?p=1

  To wygląda prawie jak organoleptyczne badanie wraku przez miśki z prokurWatury.

  Pozdrawiam.

  ____________
  http://contessabalcanese.nowyekran.pl/post/74331,baden-nie-rentgen-tez-nie
 • @jaDOCENT 22:15:39
  W pelni sie z tym zgadzam. Niestety wiara wiekszosci najprawdopodobniej zaczyna sie z chwila wejscia do kosciola a konczy zaraz po jego opuszczeniu, a pozniej to juz hulaj dusza.
 • @jaDOCENT 14:06:14
  I to juz nie pierwszy raz. Lajdactwo, sprzedajnosc i zdrada to cechy narodowe stanowiace tabu w Polsce. Dlatego mamy taka a nie inna historie. To moze boli ale te cechy sa az nadto widoczne zeby o nich milczec.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031