Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1411 postów 2291 komentarzy

między Sejmem, Senatem, a Belwederem

Budzyk - - "Z wielką wprawą znajdujemy dla SIEBIE wymówki i z niezwykłym talentem zrzucamy winę na INNYCH." Laurence J. Peter

DOKTÓR... Mirosław G. WINNY.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odczytywany jest wyrok OPÓŹNIONY został czas transmisji...

 Z żółtego paska TVN24... Sprawa dotyczy LEKARZA i 20 PACJENTÓW.

"[...] Kara łączna ROKU w zawieszeniu na DWA LATA.

        Oraz 72.000 zł grzywny.". - Niesforne Dziecię Gutenberga.

KOMENTARZE

 • TYM ŁAGODNYM WYROKIEM UBEKISTAN PO-TWIERDZIŁ, ŻE CHORY CZŁOWIEK JEST DLA NIEGO ŚMIECIEM :))))
  .
  Budzyk:
  "....DOKTÓR... Mirosław G. WINNY....."[...] Kara łączna ROKU
  w zawieszeniu na DWA LATA. Oraz 72.000 zł grzywny."...."
  ===============================================

  Jeżeli to jest prawdą to ten b. łagodny wyrok jest dobrą wiadomością

  dla skorumPOwanych DOKTÓRÓW w Polsce, dla których

  ludzkie życie to zwykły geszefciarski towar, który jeżeli nie został

  dobrze opłacony HARACZEM może znaleźć się na śmietniku :(((
 • PROBLEM KORUPCJI W SŁUŻBIE ZDROWIA to nie jest błahy problem!
  SĄD ODDALIŁ... 23 zarzuty (z 42 - Andrzej Budzyk), a w szczególności wszystkie przypadki o znamionach mobbingu. - Niesforne Dziecię Gutenberga.
 • @Autor
  Dokładnie ten wyrok przewidziałem tydzień temu.

  http://jazgdyni.nowyekran.pl/post/84243,zbrodniarz-czy-judym

  Czy to znaczy, że byłbym dobrym sędziom? Czy raczej dobrze znam tych skurwieli...
 • j@zgdyni 04.01.2013 11:32:56 :)
  WITAJ... Ile dni i jak teraz MEDIA to opiszą?...
  Twoim zdaniem? - Niesforne Dziecię Gutenberga.
 • @Budzyk 11:45:43
  O, to nie trudno przewidzieć. Lewackie i z gruntu rzeczy amoralne media (w tym cała telewizja) rozpoczną relatywizowanie i pomniejszanie tego wyroku. Dyskusja będzie szła w kierunku, że świetny fachowiec, dla świętego spokoju, pod naciskiem upierdliwych pacjentów, przekroczył cienką granicę, w obrębie której wolno mu było przyjmować koniaki za 500, pióra i zegarki za 10 000 złotych i przyjął pieniądze. A to jest be. Czyli gadka będzie o rozmywaniu co jest korupcją a co nie jest.

  Natomiast bardzo mnie interesuje odrzucenie oskarżenia o mobbing. Jeżeli rzucanie w ludzi ostrymi narzędziami, kopanie i używanie wulgarnych określeń nie jest mobbingiem, to co do cholery nim jest?

  Taki wyrok, to wyrok do dupy

  Serdeczności
 • j@zgdyni 04.01.2013 12:33:05 :)
  DYSKRYMINACJA... Z nią walczy się łatwiej :) Udowodnienie braku dyskryminacji spoczywa na kierowniku - szefie - WŁAŚCICIELU...
  Ukłony - Niesforne Dziecię Gutenberga.
 • @jazgdyni 11:32:56
  To drugie!!! Pzdr!
 • @Budzyk 10:59:12
  Ale się ten Tuleja pocił, nie wiedział jak i czy w ogóle skazać tego łapowkarza zabójcę. Cały czas się kręcił, chrząkał, łańcuch poprawiał, plutł jakieś dyrdymały o służbach...no i jeszcze coś o agencie Tomku. Wydaje mi się, że nie miał wyjścia by jednak coś tam temu doktorkowi śmierć zasądzić bo by ludzie mu to wytknęli....ale o obiektywiźmie tegoż nie ma mowy. Prokurator też do bani....obaj jak by mogli to by tego cwaniaka uniewinnili. Wstyd ! Zrobili z siebie, z prawa i swych instytucji publicznie POśmiewisko.
 • @Budzyk 10:59:12 opinia o obrońcy Garlickiego z sieci godna zamieszczenia.
  solo () 04/01/2013 - 13:46.
  miałem kontakt z wym. sprawiedliwości w Wlk. Brytanii

  opiszę kontakt z Wym. Sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii (chodziło udowodnienie oszustowi- OSZUSTWA). Kiedy obrońca oszusta zapoznał się z faktami, m.in. jakimi metodami oszust się posługiwał ((a takie informacje zbiera i przestawia sędziemu strona przeciwna oszustowi)-
  wyraził GŁOŚNĄ opinię, iż gdyby wiedział o przekrętach swego klienta- nigdy by się nie podjął jego obrony!
  Jak w tym zestawieniu- daleko są sądy w Polsce i adwokaci (obrońca Mirosława G., Adam Jachowicz mówił, że lekarz padł ofiarą politycznych gierek)
  - najemnicy bez moralnego kręgosłupa! od demokratycznych- normalnych! zachowań wymiaru sprawiedliwości.
 • @jazgdyni 12:33:05
  Zgadzam się z opiniami, że kara wobec doktora Garlickiego jaką żądał prokurator jest żenująca, celowo tak niską karę prokurator żądał. Bo gdyby np. żądał kary dajmy na to 5 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat lub kary 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności to sąd z uwagi na presję społeczną nie mógłby drastycznie zmniejszyć wyroku. A tak prokurator, po pierwsze szedł na rękę oskarżonemu a po drugie ułatwił wydanie wyroku sądowi. Oglądam, jak ten rozgrzany sędzia uzasadniając wydany przez siebie wyrok bardzo się denerwuje, co chwili poprawia ,,łańcuch wiszący na piersi - który i tak jest przekrzywiony" co rusz pochrząkuje oraz wierci się jak by miał owsiki w dupie. Oczywiście w tej sprawie z uwagi na dowody ten młody sędzia nie miał innego wyjścia jak tylko wydać wyrok skazujący, inna kwestia to kara jaka orzekł sąd. Jednak najbardziej co mnie denerwuje to jak zwykle negowanie działań CBA, nie dziwi mnie to, jednak ten sędzia w mojej ocenie posunął się za daleko przyrównują działania CBA do działań UB w czasach stalinowskich ( chodziło o przesłuchania w porach nocnych ). Pzdr!
 • @Kula Lis 62 13:52:04
  Domniemuję, że Tuleja to ten studencik (???) w todze, chyba z owsikami i tikami nerwowymi.
  To była totalna żenada! Majestat prawa! Student pierwszego roku by dostał pałę.
  Szukam tego uzasadnienia, bo to trzeba opublikować.

  Pozdrowienia
 • Wyrok szyty przez 5 lat
  W Ameryce, za takie zarzuty /42/ to wyrok między 20 a 30 lat !!! W mafii zwanej Polską można "wydrukować"wszystko, a to właśnie owoc bezkrwawej rewolucji i zgoda na dziesiątki lat dalszego życia w innej wersji komuny.
 • @Kula Lis 62 14:01:44
  Ten człowiek w todze wprowadził nową kategorię prawną - mówiąc o G. używał wyłącznie określenia PAN OSKARŻONY, z wyraźną nutą szacunku.

  Cholera, chce się załapać na tanią operację?!
 • @Zbigniew-Grzymski 10:49:10
  Zawieszenie wyroku. Dla mnie jest zupełnie kuriozalne żądanie przez prokuratora wyroku w zawieszeniu, bo uważam, że o zawieszeniu wyroku w zależności od okoliczności powinien decydować sąd. Żądanie tak małego wyroku i do tego w zawieszeniu przez oskarżyciela może sugerować wyjątkową troskę o oskarżonego co nie powinno mieć miejsca z ramienia funkcji. Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Widziałem na filmie jak pan doktor przeliczał zawartość otrzymanej koperty, znaczy sprawdzał, czy koń ma zdrowe zęby. Pzdr!
 • @Budzyk 10:59:12 z sieci!!
  Pan dr.Mirosław Garlicki jest przykładem, jak łatwo odwrócić uwagę od rzeczywistych bardzo poważnych PRZESTĘPSTW ZORGANIZOWANYCH - takich jak WE wrocławiu gdzie : od ponad 15-stu lat działa układ przestępczy i dot. wysoko postawionych w hierarchii zawodowej osób /grupy lekarzy z najwyższej półki we Wrocławiu/, polegający na doprowadzaniu upatrzonych /osamotnionych/ chorych na nowotwory, w nieludzkich cierpieniach, do stanu terminalnego i wobec których dopiero na koniec ich życia podejmowane są pozorowane intensywne działania medyczne do eksperymentów medycznych dla zach. F.F. włącznie - tu SIGMA TAU z Włoch - "organizowaniem” poza USC tzw. szybkich ślubów z umierającym /dla przejęcia świadczeń emerytalnych/, fałszowaniem zapisów testamentowych, by w majestacie prawa przy "użyciu" biegłych sądowych, którzy są na usługach przestępców, przejąć dorobek życia zmarłych wkrótce. Śledztwo z mojego zgłoszenia podjęło warszawskie CBA za Min. M. Kamińskiego i trwało prawie trzy lata do czasu Jego odwołania – i zapewne umorzone przez min. Wojtunika - Prok.Wrocław Krzyki Zachód dwa m-ce nie wydawała akt prokuratorskich dla CBA Warszawa – twierdząc, że: „takich nie ma”.. PROCEDER JEST chroniony w b. profesjonalny sposób, w tym przez czynnych funkcjonariuszy policji. Tu w sprawie parodniowa żona zmarłego P0, obecnie Ruch Palikota po "mężu" przejęła majątek jak się okazało po 8 latach wartości miliona złotych - Tu nie chodzi „tylko” o eutanazje w cierpieniach, tu nie chodzi o koperty, ale o duże pieniądze i traktowaniem Polaków przedmiotowo. Maria Szczubiał - Wrocław
 • @jazgdyni 11:32:56 Manipulacje TVP1
  Manipulacje TVP1. Przed chwilą TVP1 w swoim dzienniku podała informację o skazaniu doktora G, następnym niusem była informacja o praniu pieniędzy przez bank Watykański. To są właśnie socjotechniki stosowane przez żydokomunistyczne media!
 • @jazgdyni 14:08:34 co Ty kolego po fachu na to? w/g mnie błazen.
  Sędzia odczytując wyrok przyznał, że taktyka organów ścigania w sprawie dr. Mirosława G. może budzić przerażenie. - Budzi to skojarzenia nawet nie z latami 80., ale z metodami z lat 40. i 50. - czasów największego stalinizmu - powiedział sędzia Tuleya, opisując metody, jakie CBA i prokuratura zastosowały w sprawie dr. G.

  - Sąd nie potrafi wytłumaczyć, czemu dr G. został poddany takiemu atakowi i postawiono mu takie zarzuty bez należytego uzasadnienia - mówił sędzia Tuleya. Jak podkreślił, zatrzymania dr. G., jak i innych oskarżonych w całej sprawie należy uznać za niezasadne i gdyby te osoby wystąpiły do sądu o odszkodowanie i zadośćuczynienie z tego tytułu, "to z pewnością sąd by im je zasądził".
 • @Kula Lis 62 14:21:12
  Ja kompletnie tego nie rozumiem. Uzasadnienie wyroku ma chyba ściśle określone ramy. Taki bezczelny atak na CBA (Kamińskiego, żeby było jasne), z bzdurami typu: Mały Tomek, duży Tomek, który uwiódł pielęgniarkę, pokazywanie rzekomych manipulacji służby i odrzucenie całego materiału filmowego, plus pozytywne sprawdzenie statusu majątkowego doktora, to kompletna nieprofesjonalna dziecinada.

  Kto takich sędziów u nas w kraju ustanawia?
 • @jazgdyni 14:08:34
  W dzisiejszym ustnym uzasadnieniu wyroku młody sedzia Igor (s)Tuleja wygłosił coś na kształt laudacji w przeddzień kanonizacji doktora Garlickiego w stołecznej Synagodze..
 • @jazgdyni 14:48:48
  Spoko, najważniejsze, że jest kolejna "ofiara" wymiaru sprawiedliwości. Założę się, że dr będzie teraz na taką się kreował, a media już będą wiedziały jak wykręcić kota ogonem i przedstawić sprawę tak, że... Polska ma świetnie funkcjonujący obiektywny i sprawiedliwy wymiar sprawiedliwości.
  Są tacy co to kupią.

  Tak mi się wydaje, że ten cały "procesik" właśnie taki spektakularny i propagandowy wydźwięk ma mieć. Czyli - oj tam, oj tam, o co tyle hałasu jak wszystko gra, a rząd PO to najlepszy rząd pod słońcem.
  Peru....

  Pozdrawiam Cię noworocznie.
 • @jazgdyni 14:48:48
  Jak patrzę na ten stos akt(ponad 120 tomów!!!) leżący przed tym mało gramotnym sędzią z oczami i buzią proszącą o rozum to zastanawiam się, czy on chociaż jeden tom przeczytał i zrozumiał co czyta bo po jego wystraszonym wzroku widzę, że nie.
 • @contessa 15:45:35
  Masa wie co robi – wciąż ściga zbrodniarzy IV RP. Dziennikarska sprzedajność w całej okazałości. Jak służba, to służba.

  Beata S., choć skazał ją sąd, niewinna. Dr Mirosław G. także z wyrokiem, także niewinny. Wciąż żyjemy w atmosferze zastraszenia, stworzonej przez reżim Kaczyńskiego. Sześć lat rządów miłości niczego nie zmieniło. Dziennikarstwo napędzane wazeliną nadal rośnie w siłę. I w masę. W tej gęstej masie właśnie, nie widać nikogo, żadnej indywidualności. Wszyscy klepią swe mądrości czerpane z tej samej księgi, choćby pasowały one do faktów, jak posłanka Grodzka do spódnicy. I nic nie burzy ich wzniosłego celu. Jak służba, to służba.

  Po ogłoszeniu wyroku na kardiochirurga, którego przed paru laty zatrzymano za łapownictwo i nie tylko, wspomniana masa, zgromadzona w rozmaitych telewizjach, radiostacjach i portalach, znowu objawiła swój gniew. Nie, nie wobec skazanego. Ostrze swej krytyki skierowano, co oczywiście było do przewidzenia, w stronę osób, które spowodowały zatrzymanie byłego ordynatora i jego oskarżenie. Podczas konferencji prasowych przekrzykiwano się pytaniami, czy Zbigniewowi Ziobrze, Mariuszowi Kamińskiemu nie wstyd. O wstydzie doktora nie wspominał nikt.

  Podobnie w komentarzach telewizyjnych. Przed kamerami gromadzono głównie polityków, którzy niczego specjalnie złego w postępowaniu lekarza nie zauważyli, natomiast z impetem wytrawnych propagandzistów potępiali obrzydliwe praktyki IV RP. Chwilowo nie mówiono o zbrodniach, ale, jak można przypuszczać, to tylko drobne zapomnienie.

  Beata S., choć skazał ją sąd, niewinna. Dr Mirosław G. także z wyrokiem, także niewinny. Wciąż żyjemy w atmosferze zastraszenia, stworzonej przez reżim Kaczyńskiego. Sześć lat rządów miłości niczego nie zmieniło. Dziennikarska masa to widzi i z jakże wielkim talentem rzecz opisuje. Ku przestrodze. Bynajmniej nie przestępców. I ku własnej chwale. W każdym dniu przeliczalnej.


  Tomasz Domalewski
 • @contessa 15:45:35
  Sędzia jest na tyle niezawisły że aż świadomy tego kto rządzi i co się wokoło dzieje.....Sędzia zachowywał się dziwnie, może otrzymał telefon przed wydaniem wyroku, kto wie. Pragnę zauważyć, że ten sędzia to wprawdzie skazał dr Garlickiego ale jednocześnie chyba mu Tusk via Gowin kazał stwierdzić w uzasadnieniu wyroku, że akcja CBA była "niekonstytucyjna".
 • @jazgdyni 14:48:48
  Pomińmy nazwisko sędziego w sprawie dr. G. "Sąd zamienił w farsę. I to pod wieloma względami"
  fot. PAP / T. Gzell

  Wyrok sądu w sprawie dr. Mirosława G. jest obrazą majestatu sądu. Uzasadnienie ustne wyroku jest obrazą majestatu sądu. Fakt, że sprawę prowadził początkujący sędzia, młody człowiek bez większego doświadczenia życiowego, jest wynikiem zamierzonej manipulacji jego zwierzchników. Tych bezpośrednich, czyli szefa sądy rejonowego, jak i samej „góry”, a więc warszawskiego sądu apelacyjnego jak i wreszcie ministra sprawiedliwości. Fakt, że najgłośniejszą od kilku lat sprawę korupcyjną rozpatrywał sąd rejonowy, a więc możliwie najniższy rangą, jest skandalem. Obciąża te same instancje sądowe i tych samych ludzi, których wymieniłem przed chwilą.

  Dlaczego ten wyrok jest obrazą poczucia sprawiedliwości i majestatu sądu? Gdyż sąd zamienił w farsę. I to pod wieloma względami. Podobnie jak w przypadku wyroku na gen. Czesława Kiszczaka za wprowadzenie stanu wojennego (2 lata w zawieszeniu na lat 5), również ten na dr. G. jest kpiną ze sprawiedliwości - rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Niektórzy są zadowoleni, że oskarżony został uznany winny korupcji przynajmniej w kilku przypadkach. Ci, którzy tak mówią, zapominają, że kara winna spełniać również funkcję odstraszającą. A jak może pełnić taką rolę, jeśli korupcji dopuszcza się człowiek należący do elity społeczeństwa (oczywiście formalnie tylko, bo w istocie, ze względu na jego poziom moralny powinien być umieszczony niemal na samym dole społecznej drabiny), a kara jest łagodniejsza niźli w przypadku zwykłego hurtownika, który bierze łapówkę od sklepikarza za dostarczenia mu najświeższych wędlin? A przecież kara wobec dr. G. powinna być surowsza. To lekarz, a nie rzeźnik. I to nie byle jaki. Ordynator. Sławny kardiochirurg.

  W farsę zamieniały się też komentarze sędziego, wychodzące poza sprawę zarzutów, mówiące o atmosferze politycznej, w której dr. G. został zatrzymany. O aspektach politycznych zarzutów wobec dr. G. Sędzia sprawiał wtedy wrażenie, jakby mówił jakieś prawdy objawione, które mają przywrócić w Polsce pełen rozwój demokratycznych zasad, a on jest jednym z bojowników walki o te zasady. W istocie zaś, w sposób bezmyślny powielał tylko opinie wyczytane w mainstreamowych gazetach i zasłyszane w takowych stacjach telewizyjnych. Śmiesznie wyglądały koła ratunkowe rzucane oskarżonemu przez sędziego w sprawie zarzutów o mobbing. Uznał, że mobbingiem nie był przecież zakaz palenia papierosów na oddziale, tak jakby naprawdę ograniczanie palenia traktowane było jako gnębienie personelu. Sędzia pominął za to całkowicie fakt poniżania podległych pracowników przez nazywanie ich ludźmi ograniczonymi intelektualnie, tyle, że przy użyciu odpowiednich epitetów. Nie wziął też pod uwagę faktu niespotykanej fali rezygnacji z pracy na oddziale dr. G. lekarzy i pielęgniarek.

  Po raz pierwszy w życiu widziałem, jak sędzia zamienia się w adwokata oskarżonego. Wcielił się w taką rolę, kiedy mówił, że postawa lekarzy, którzy czują się pokrzywdzeni postępowaniem wobec nich dr. G., wskazuje raczej na „brak subordynacji” podległych lekarzy, co ewidentnie mogło doprowadzić do destabilizacji pracy kliniki.

  Może tylko jeden cytat z uzasadnienia, żeby móc posmakować kunszt rozumowania sędziego, którego nazwiska, aby oszczędzić mu wstydu nie wymienię, a z innych powodów na to nie zasługuje:

  Ciężko zgodzić się z zarzutem, że rzucenie zeszytem we współpracownika świadczy o próbie zastraszanie go. Tezie, że personel był sterroryzowany, przeczy też to, że nie bał się skarżyć na oskarżonego dyrekcji

  – mówił uznający się za eksperta w sprawach mobbingu sędzia warszawskiego sądu rejonowego.

  Oceniając ten wyrok, warto pamiętać, że choć polskie sądy podnoszą wysoko jak sztandar kwestię niezawisłości, do dziś funkcjonuje zwyczaj przeniesiony z PRL, że sędziowie w każdej nieco ważniejszej sprawie idą na salę sądową wyposażeni w otrzymane od swoich zwierzchników tzw. wytyczne dotyczące wyroku. Czy ktoś sobie wyobraża, że początkujący sędzia pozwoli sobie na zignorowania wytycznych? Może i z tego powodu warto pominąć nazwisko sędziego w sprawie dr. G.
  http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-jerzego-jachowicza/44069-pominmy-nazwisko-sedziego-w-sprawie-dr-g-sad-zamienil-w-farse-i-to-pod-wieloma-wzgledami
  Jerzy Jachowicz
 • @Budzyk 10:59:12
  Niegramotny i tęskniący za rozumem sędzia był wyraźnie wystraszony. Jąkał się, kaszlał i faktycznie podważył wyrok, który sam wydał. Sędzia był za a nawet przeciw jak Bolek.
 • @Kula Lis 62 18:21:30
  Wybielanie doktora G. idzie zgodnie z planem, czyli lekko szary western na cywilizowanym Wschodzie
  fot. PAP/Tomasz Gzell

  Gdyby rozpatrywać przypadek doktora Mirosława G. westernowo, to nie byłoby wątpliwości, że kardiochirurg jest w tej historii czarnym charakterem. Potwierdził to sąd, skazując doktora za łapówkarstwo. Dobrymi szeryfami okazaliby się Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński.

  Ale Polska to nie żaden "dziki Zachód", tylko całkiem cywilizowany wschód. A przypadek doktora G. to nie jest bajka o dobrych i złym. I na naszym Wschodzie nie może być tak, że nagle się okazuje, że taki Ziobro z takim Kamińskim mieli w czymkolwiek rację. Przecież za każdym rogiem tej opowieści czai się Kaczyński. Ani chybi trzeba by przyznać, że on miał rację! Tego już byłoby zbyt wiele.

  Usłużne media ruszyły do mrówczej pracy ku chwale utrwalania jedynego słusznego obecnie panującego systemu i - trzeba to przyznać - stanęły na wysokości zadania. "Poinformowały" o wyroku na łapówkarza tak, że można mieć wątpliwości, kto jest kim w tej historii.

  Tytuł w "onecie":

  Doktor Mirosław G. skazany. Ziobro: ten wyrok to zła wiadomość

  Genialne! Szeryf Ziobro, który złapał złodzieja za rękę, ma wątpliwości, czy dobrze zrobił. Ładne?

  Oczywiście wewnątrz artykułu jest rozwinięcie, które brzmi:

  Ten wyrok to zła wiadomość dla tych, którzy chcą, by Polska była skorumpowanym krajem.

  No, ale do wewnątrz wiadomości to trzeba najpierw dotrzeć, a większość internautów - pokazały to niejedne badania - czyta tylko nagłówki. Manipulacja? Owszem, ale widocznie z jakiegoś powodu "onetowi" opłaca się tak robić.

  Gazeta.pl nie gorzej:

  "Kwiaty, flaszki" - dr G. winny - sąd uznał, że to łapówki

  Wewnątrz jest co prawda o tym, że o otrzymywanych "kwiatach, flaszkach" mówił dr G. A sąd mu nie uwierzył i skazał go a przyjmowanie łapówek w postaci KOPERT Z PIENIĘDZMI. No, ale do wewnątrz artykułu to trzeba dotrzeć. Manipulacja?

  Ale akurat po "Onecie" i "gazecie" tego właśnie bym się spodziewał. Są konsekwentni.

  Co innego sędzia, słuchając go poczułem się nieswojo. Odnotujmy i zapamiętajmy. Sędzia Igor Tuleya, owszem skazał doktora G. ale ustnie uzasadniając wyrok dołączył do frontu utrwalania jedynego słusznego obecnie panującego systemu. O akcji CBA:

  Nocne przesłuchania, zatrzymania - taktyka organów ścigania w tej sprawie dr. Mirosława G. może budzić przerażenie

  - mówił sędzia dodając, że nie potrafi wytłumaczyć, czemu dr G. "został poddany takiemu atakowi i postawiono mu takie zarzuty bez należytego uzasadnienia".

  I najlepsze:

  Budzi to skojarzenia nawet nie z latami 80., ale z metodami z lat 40. i 50. - czasów największego stalinizmu.

  W ten oto sposób historia naszego westernu przewraca się do góry nogami. Szeryfowie stają się czarnymi charakterami, a (przypomnijmy oskarżony i skazany) doktor może nie jest całkiem biały, ale co najwyżej lekko szary. Można zameldować wykonanie zadania.
  http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-marcina-wiklo/44067-wybielanie-doktora-g-idzie-zgodnie-z-planem-czyli-lekko-szary-western-na-cywilizowanym-wschodzie
  Marcin Wikło
 • @contessa 15:45:35
  Cytat z Faktu, dotyczy wyroku na gangstera: "Sędzia Igor Tuleya w uzasadnieniu stwierdził nawet, że taka postawa gangstera zasługuje na szacunek i pochwalił go słowami "Pan oskarżony, tak jak kierował grupą przestępczą, tak i zakończył własny proces karny, szybko i bez niepotrzebnych słów". " Szkatuła" przez lata kpił z wymiaru sprawiedliwości. Był numerem jeden na policyjnej liście najbardziej poszukiwanych przestępców. Szukano go przez 10 lat. Wystawiono za nim osiem listów gończych oraz dwa Europejskie Nakazy Aresztowania. Policja zatrzymała go w połowie maja pod Warszawą, gdzie wiódł zdrowe i spokojne życie piłkarza. Po wydaniu wyroku zawrzało w policyjnym środowisku. Śledczy, którzy poświęcili lata pracy na szukanie Rafała S. i zbieranie przeciwko niemu dowodów, są oburzeni decyzją sądu i postępowaniem prokuratora." Wniosek tuleya do zadań specjalnych.
 • @jazgdyni 14:08:34
  ZAMIESZCZAM TYLKO ZDJĘCIE TEGO SĘDZIEGO...


  Całość jest na stronie TVN24...albo gdzieś indziej...mniejsza!

  Oglądnąłem...

  SKĄD III RP WYCIĄGNĘŁA TEGO FACETA?!

  Miałem na studiach praktyki w Szpitalu im dr Babińskiego w Krakowie,widziałem "Lot nad kukułczym gniazdem"...i doznałem deja vu!

  Ba! Widziałem wszystkie części "Planety małp"...

  To co ten sędzia wyprawiał,to sa kpiny z wymiaru sprawiedliwości,kpiny z prawa,kpiny z powagi sądu...

  Rok w zawieszeniu dla doktora Ga....no ma być tylko "G"ale cały Kraków wie,wie gdzie miał prywatny gabinet,ile brał za wizytę...JUŻ BĘDĄC W STANIE OSKARŻENIA!!!

  72000 grzywny...tyle to on nosił w kamizelce...pod białym fartuchem!

  Media reżymowe robia teraz dziki wrzask: NIEWINNY! SKAZALI DOBRODZIEJA! SKANDAL! ZIOBRO POD TRYBUNAŁ STANU!

  Przypomniałem sobie właśnie,że dokotor G. był ordynatorem w szpitalu MSW...no i mam jasność.

  Niniejszym ogłaszam,że to jest pierwsza afera w 2013!!

  Polecam oglądnięcie relacji z odczytania wyroku...pewnie już jest na YT?

  Ja do tej pory nie mogę pić nic gorącego,bo mnie gardło boli ze smiechu :-))

  Temido! Zamień się miejscem z Nemezis,bo inaczej nic z tego nie będzie!
  Tytuł galerii: ...
  Kliknij zdjecie by obejrzeć galerię:
  Krzysztof Pasierbiewicz - ...
  Autor: Zdenek Wrhawy
 • @Kula Lis 62 19:26:32
  http://naszeblogi.pl/35357-zamieszczam-tylko-zdjecie-tego-sedziego
 • No to się wcale nie pomyliłam - bez dostępu do polskiej tv, bez mainstreamowej
  prasy czytania, dobrą diagnozę postawiłam - dr G. ofiarą. Wymiaru sprawiedliwości i wrednych, zawistnych, jątrzących pomawiaczy. O nich akurat nic nie pisałam ale to się rozumiało samo przez się.

  Się sędzia mógł rozgrzać to by "ofiara" została uniewinniony.

  Tak na marginesie - a czy "ofierze" niezbyt rozgrzanego sędziego nie "przysługiwało" przypadkiem również odebranie prawa wykonywania zawodu na czas jakiś ???

  Pozdrawiam.
 • @contessa 20:10:45
  Dość spojrzeć na twarz tego sędziego, by wiedzieć z jakiej sfery się rekrutuje. Stąd jego żenujące wypowiedzi i komentarze nie licujące z powagą urzędu , który reprezentuje. Pzdr!
 • @contessa 20:10:45
  Sędzia Tuleya ma już swoje zasługi. Kierującemu gangiem "Szkatuły" dał pięć i pół roku więzienia oraz... laurkę w postaci wyrażenia szacunku w trakcie procesu
  Fot. PAP/Tomasz Gzell

  19 października 2011 r.:

  Dwa dni przed wyrokiem obrońca Rafała S. zaproponował karę łączną pięciu i pół roku więzienia oraz 10 tys. zł grzywny, której dobrowolnie się podda. Do tej propozycji przychylił się prokurator i taki wyrok wydał sędzia. Obaj twierdzą, że takie wyjście jest lepsze niż żmudne i czasochłonne procesy.

  Sędzia Igor Tuleya w uzasadnieniu stwierdził nawet, że taka postawa gangstera zasługuje na szacunek i pochwalił go słowami:

  Pan oskarżony, tak jak kierował grupą przestępczą, tak i zakończył własny proces karny, szybko i bez niepotrzebnych słów



  4 stycznia 2012 r.:

  Uzasadnienie wyroku w sprawie doktora G., którego sąd skazał na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata:

  Nocne przesłuchania, zatrzymania - taktyka organów ścigania w tej sprawie dr. Mirosława G. może budzić przerażenie. (...) Budzi to skojarzenia nawet nie z latami 80., ale z metodami z lat 40. i 50. - czasów największego stalinizmu.

  lw, "Fakt"

  CZYTAJ TAKŻE: Pomińmy nazwisko sędziego w sprawie dr. G. "Sąd zamienił w farsę. I to pod wieloma względami" http://wpolityce.pl/artykuly/44079-sedzia-tuleya-ma-juz-swoje-zaslugi-kierujacemu-gangiem-szkatuly-dal-piec-i-pol-roku-wiezienia-oraz-laurke-w-postaci-wyrazenia-szacunku-w-trakcie-procesu
 • @Kula Lis 62 20:38:25
  Sąd jak baranek i rozdarta sosna. Najwyraźniej przestraszył się politycznej niepoprawności własnego wyroku i w motywach chciał stępić jego ostrze
  Fot. PAP/Tomasz Gzell

  Sąd najwyraźniej przestraszył się politycznej niepoprawności własnego wyroku i w motywach chciał stępić jego ostrze.

  Lekarz, ordynator wyciągający ręce po pieniądze od ludzi walczących o życie w obliczu śmiertelnej choroby, godzien jest najwyższego potępienia. To jest żerowanie na ludzkim nieszczęściu i aluzje do pozbawienia życia są jak najbardziej uzasadnione, bo w każdym takim przypadku rodzi się pytanie – ilu ludzi umarło, bo nie stać ich było na łapówki dla jaśnie pana ordynatora?

  Sąd warszawski, skazując doktora ordynatora G. na karę w zawieszeniu za udowodnione mu łapówki na kwotę 17 tysięcy złotych, okazał się łagodny jak baranek. Bloger Mieszczuch7 słusznie zestawił wyrok na doktora G. z wyrokiem na piłkarskiego „Fryzjera”. Tam był wyrok 3,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności, tu rok w zawieszeniu. A przecież Fryzjer brał pieniądze za ustawianie meczów, gdzie przy całym szacunku dla sportu chodziło wszak o zabawę - a tu chodziło o ludzkie życie, którego ratunek trzeba było kupować za pieniądze. Co z tymi, który nie było stać na wykupienie tego ratunku?

  Sąd okazał się też jak rozdarta sosna. Z jednej strony skazał doktora G., ale z drugiej strony jakby sam się z tym skazaniem nie zgadzał, bo doktor G, podobnie jak niegdyś posłanka Sawicka, został niesłusznie złapany. Sąd porównał ściganie doktora G. do metod stalinowskich, z lat 40-tych i 50-tych.

  To dlaczego sąd skazał na podstawie dowodów ze „stalinowskiego” śledztwa? I co się działo z panem doktorem – torturowano go, szpilki mu wbijano za paznokcie?

  Myślę, że sąd przestraszył się własnego wyroku i uzasadnieniem chciał nieco stępić ostrze jego politycznej niepoprawności.

  A ja dziękuję CBA i dziękuję prokuraturze, bo to ich rzetelna praca doprowadziła do ujawnienia i ukarania sprawcy groźnych przestępstw. Nawet jeśli wyrok jest zdumiewająco łagodny, to i tak niech będzie on przestroga dla tych, którzy chcą żerować na ludzkiej biedzie i nieszczęściu.

  Mimo zastrzeżeń dziękuję też panu sędziemu Tuleya, że mimo presji jednak wydał niepoprawny politycznie wyrok.W nawiązaniu zaś do dyskusji, czy wolno funkcjonariusza publicznego obdarować prezentem na znak wdzięczności, mam pytanie - czy można teraz panu sędziemu wręczyć czekoladki albo koniak, w podziękowaniu za jego znojny trud? Jest już przecież po wyroku...
  http://wpolityce.pl/artykuly/44077-sad-jak-baranek-i-rozdarta-sosna-najwyrazniej-przestraszyl-sie-politycznej-niepoprawnosci-wlasnego-wyroku-i-w-motywach-chcial-stepic-jego-ostrze
  Janusz Wojciechowski
 • @jazgdyni 11:32:56
  Im mniejszy, słabszy, bardziej nieudolny i wystraszony kundel tym bardziej się stara przypodobać swemu panu, bo to jedyne co jest w stanie zrobić taki kundelek, i niektórzy rzeczywiście przyganiają i trzymają takie zapchlone kundelki bo im służą.
 • @Kula Lis 62 20:12:55 re: Dość spojrzeć na twarz tego sędziego
  Ja Cię proszę - nie namawiaj mnie do oglądania pornografii.
  ;);)
  Pozdrawiam i życzę Ci w Nowym Roku zdrowia i uporu w prowadzeniu naszej Polski do wolności.
  Zajrzyj na mój blog na noworoczne życzenia - drugą zwrotkę pisałam z myślą o Tobie i o Tobie podobnych!
 • Sąd chyba nie stwierdził...
  ...żeby dr G. DOMAGAŁ się czegokolwiek i UZALEŻNIAŁ leczemie od prezentów.

  Wyrok jest nieprawomocny. Jest możliwe, że w apelacji dr G. zostanie uniewinniony
 • @Kula Lis 62 20:42:54
  "Lekarz, ordynator wyciągający ręce po pieniądze od ludzi walczących o życie w obliczu śmiertelnej choroby, godzien jest najwyższego potępienia"

  To prawda, ale przewód sądowy NIE WYKAZAŁ, że dr G. "wyciągał ręce" do pacjentów.
 • @Kula Lis 62 20:42:54
  Jeżeli p. Janusz Wojciechowski napisał:
  "...tu chodziło o ludzkie życie, którego ratunek trzeba było kupować za pieniądze. Co z tymi, który nie było stać na wykupienie tego ratunku?"
  to było to OSZCZERSTWO.
  Za takie oszczerstwo mógłby p. Wojciechowski zapłacić w wyniku procesu cywilnego niemałe pieniądze, a jako europoseł miałby chyba z czego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031