Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1411 postów 2291 komentarzy

między Sejmem, Senatem, a Belwederem

Budzyk - - "Z wielką wprawą znajdujemy dla SIEBIE wymówki i z niezwykłym talentem zrzucamy winę na INNYCH." Laurence J. Peter

ANSA – WŁOSKA AGENCJA…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Doniosła o abdykacji - 28.02.2013?... Papieża Benedykta XVI.

 

- Niesforne Dziecię Gutenberga.

 

Papież modlił się o pokój i zgodę w Libii

Reuters – potwierdza…

Informacja ma pochodzić z dzisiejszego spotkania z Kardynałami:

BRAK MI SIŁ … - miał poinformować po łacinie zebranych.

 

 

P.S.

Plik:Celestinus quintus.jpg  13 grudnia 1294...

Złożył urząd.

KOMENTARZE

 • Jaki jest rzeczywisty powód tej rezygnacji?
  Jaki jest rzeczywisty powód tej rezygnacji? W ostatnich dwóch latach ubyło aż 2 mln wiernych przybywających regularnie na plac Św. Piotra lub do Castel Gandolfo. Z drugiej strony obserwujemy, że Watykan nie ma wpływu na politykę międzynarodową. Od miesięcy trwa np. arabska wiosna, a papież Niemiec nie powiedział jednego istotnego słowa na ten temat, podczas gdy papież Polak przez ponad ćwierć wieku prowadził dialog ze światem muzułmańskim. Wojtyła przyzwyczaił nas także do potrójnego dialogu: chrześcijanie, muzułmanie, żydzi.

  Ratzinger podjął działania, które podważyły 27 lat wysiłków Wojtyły. Należy do nich przywrócenie modlitwy za Żydów, odwołanie ekskomuniki dla lefebrystów, przemówienie w Ratyzbonie, za które musiał przeprosić muzułmanów. Dlaczego to robi?
  Podczas sześciu lat swojego pontyfikatu Benedykt XVI przechodzi nieustanne kryzysy, wpada z jednego w drugi. One się piętrzą i przerastają go. Ratzinger wszedł w poważny konflikt z muzułmanami. Jest w nieustającym konflikcie z Żydami. Przede wszystkim jednak wszedł w konflikt ze światem katolickim – za przywrócenie mszy przedsoborowej. Wreszcie konflikt ze światem naukowym i z rządami wielu państw, którego podłożem jest stosunek do AIDS.

  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1524657,1,rozmowa-z-watykanista-marco-politim.read#ixzz2KafHA42b
 • koniec świata
  ... już blisko...  a zresztą...dziwić mu się?

  ludziska będą się napierniczać, po co komu taki kłopot...
 • Módlmy się za Kościół Święty
  Sytuacja musi być bardzo zła w aspekcie nacisków na Papieża, skoro tak wielki teolog i człowiek tak wielkiej wiary mówi, że brakuje mu sił fizycznych i duchowych do pełnienia papieskiej posługi.

  To podobno dopiero drugi w historii papiestwa przypadek rezygnacji Ojca Świętego.

  Módlmy się ze wszystkich sił za Święty Kościół Katolicki.
 • ----- hm......... konflikt z żydami
  -- wszak zdjął z żydów odpowiedzialność za śmierć Jezusa -jeżeli tak wygląda konflikt .......
 • Abdykacja
  Wielu papieży w historii Kościoła złożyło urząd przed śmiercią. Powody tych decyzji były rozmaite. Stąd decyzja o abdykacji Benedykta XVI mnie nie zaskakuje. Papież zdaje sobie sprawę z tego, że zdrowie mu mocno szwankuje i coraz bardziej brakuje mu sił. Do tego nie zamierza być marionetką budzącą litość bez żadnego wpływu na Kościół, jak to było z Janem Pawłem II w latach 2000 - 2005. Regulacje prawne dotyczące sukcesji apostolskiej zawarte są konstytucji Universi dominici gregis z 1996 r. Przewidziana jest tam również abdykacja urzędującego papieża ze względu na stan zdrowia, co uniemożliwiałoby mu sprawowanie urzędu. Mam szacunek dla Benedykta XVI za podjęcie tej odpowiedzialnej decyzji. Wskazuje to, że jest prawdziwym Człowiekiem Ewangelii nie przywiązanym do ziemskich zaszczytów i władzy.
 • @T-Rex Dziadowa Kłoda 13:40:23
  Ja o tym, że on będzie abdykował wiedziałam dużo wcześniej. Oni mają ju żjego następcę ustalonego od dawna. Jak znajdę link do tej strony, gdzie widać następnego papieża, to wrzucę. Mówił o tym Leo Zagami, były Illuminat
 • @T-Rex Dziadowa Kłoda 13:40:23
  Twój cytat:

  //Dlatego też katolicy zawsze będą stać w opozycji do polskości takiej, jaką znamy ją z dziejów Mieszka, Jagiełły, Sobieskiego... Bo to była polskość bohaterska, a katolicyzm dba o tego bohaterstwa zredukowanie, o jego spłaszczenie do średniej europejskiej w imię "miłości bliźniego", "świętego spokoju" itd.//

  dowodzi, że nie masz pojęcia ani o historii, ani o katolicyzmie.
 • @T-Rex Dziadowa Kłoda 13:40:23
  "Ratzinger był przede wszystkim Niemcem, realizującym trudne interesy swej Ojczyzny. Dopiero potem był katolikiem.
  Jego katolicyzm szedł zaraz potem, ale jednak nieco w tyle za patriotyzmem.
  A prawdziwy katolik nie może stawiać nad katolicyzm niczego innego. "

  >> ciekawa koncepcja. Czyli najpierw Katolik ..a potem dopiero Polak ?
  To wiele by wyjaśniało..
  Już papież Klemens XIV w osiemnastym wieku przypominał biskupom w Polsce "..są w pierwszym rzędzie Katolikami, a potem dopiero Polakami"
  za: Nisbet R. Bain The last king of Poland, Londyn 1909, s. 104.
 • @Rebeliantka 14:01:46
  Dlaczego pani bluzni? Dlaczego nazywa pani KK swietym? Zeby zostac swietym, cos trzeba wniesc do zycia od siebie. Jedyne co KK wniosl od siebie to masowe ludobojstwa i splycenie roli Jezusa do sprzedawcy zbawienia.
 • @ekoludek 15:06:45
  Wszyscy wielcy polscy święci byli wielkimi patriotami, ale lewactwo ciągle opowiada swoje anty-historyczne dyrdymały.
 • @Logic 15:25:52
  Idź nawracaj innych, jehowito. Pomodlę się, aby Bóg Cię uratował.
 • --------------- rebeliantka całą sobą BRONI
  ------------JUDEOCHRZEŚCIJAŃSTWA
 • @Mind Service 12:54:45 Czerwony serwis "Polityka"
  Serwis jest czerwonym zrodlem wiadomosci.
  Jakaz to roznica z Gazeta Wyborcza?
 • @ninanonimowa 16:29:47
  A skąd to wywiodłaś? Nic nie wiesz o KK, a powtarzasz antykościelne bzdury.
 • @Logic 15:25:52 Dlatego KK nazywamy swietym
  Dowiedz sie jak powstal i kto go powolal.
 • Katolik nie powinien komentwać decyzji papieża!!!!!!!!!!!
  .. i koniec kropka.


  Natomiast na odcinku dezifnormacji natychmiast pojawił się w tvn niezastąpiony tropiciel zła w Kościele Katolickim czyli Isakowicz Zaleski..i dumnie oświadczył, że odnalazł dokumenty jakoby to służba bezpieczeństwa wsparła Karola Wojtyłę na stolec papieski. Będący w studio redaktor odpowiedział, że teraz nie ma sb..a Isakowicz na to iż są inne służby, które teraz wesprą kogoś.. może Mossad...?


  Moskwa wykorzysta każdą okazję by wykorzystać swą agenturę w celach szubrawych i nikczemnych.
 • Komentatorzy...
  Dobry wieczór :) NIBY... Czuło się, że coś nadchodzi :) Ale przecieku chyba nie było. - Niesforne Dziecię Gutenberga.
 • @Logic 15:25:52
  Ty gnido jedna won na swoje smiecie i nie zatruwaj tu atmosfery. Pros Boga o zdrowie a ja bede sie modlil o Twoje nawrocenie.
 • @ninanonimowa 16:29:47
  Nie ma takiego czegos jak ,, JUDEOCHESCIJANSTWO ''. Ten zlepek myslowy zostaw wytworzony przez przez wrogow KK.Jest albo Judaizm lub Chrzescijanstwo.
 • @Skad my to znamy 16:34:36
  A no powstal dlatego, ze tlumem najlepiej sie rzadzi z tronu, jesli jeszcze sie powie, ze Duch Swiety przez nas przemawia, to juz mamy posadke na tysiace lat. Przepis na sukces.
 • @Rebeliantka 15:27:51
  Akurat nie jestem jehowita, jestem deista i agnostykiem, wiec wedlug mnei pani modlitwa i tak nic nie da. No chyba, ze w tym wszystkim chodzi o to, zeby pani sie poczula lepiej, to bardzo prosze.
 • @stagropol 04:53:12
  Na jaka religie mam sie nawracac? Osobiscie jestem chrzescijaninem, tylko jak widze po tym forum, jednym z niewielu myslacych. Niech sie pan o swoje nawrocenie modli, bo fanatyzm religijny przyslania panu oczy i nie zdaje sobie sprawy komu sluzy. Watykan od swojego powstania chcial rzadzic swiatem. Dlaczego mam wierzyc, ze od 50 lat cos sie zmienilo? Tysiace lat doswiadczenia przeciez nie ida w las.
 • @Logic 10:29:26
  No to Twoja wiedza z Gazety Wyborczej jest bardzo plytka.
 • @Skad my to znamy 14:13:23
  Obawiam się, że on nie czerpie z GW, tylko ze źródła. Sam Bóg o Watykanie co nieco mówi w swoim Słowie. Oj cieniutko....Babilon, Nierządnica...w purpurach. Zresztą patrząc na to wszystko - Logic nie posługuje się manipulacją, wtykaniem komuś nie jego słów i czynów w gardło i ręce, większość wyznawców Watykanu niestety to czyni. Po owocach ich poznacie...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031